Michał Przymusiński

Michał Przymusiński urodził się 1972 r. w Warszawie. Ukończył Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją animacja kultury.

Jest ekspertem nowych mediów, wykładowcą akademickim w Collegium Civitas, gdzie jednocześnie pełni funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Marketingu i Promocji. Prowadzi własną działalność doradczą oraz zasiada w zarządzie spółki Crowley Media zajmujacej się obszarem wykorzystania wideo w social media. W latach 2010-2011 zasiadał w radzie nadzorczej Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB z ramienia TVP.

Jest współtwórcą projektu Internetowego Polskiego Słownika Biograficznego realizowanego przez Narodowy Instytut Audiowizualny we współpracy z Instytutem Historii Polskiej Akademii Nauk.

Pracował dla HBO Polska, Radia Zet tworząc ich pierwsze witryny internetowe. Kierował projektem przebudowy witryny Polskiego BBC w ramach portalu Netii. W latach 2002-2006 kierował Ośrodkiem Nowe Media jako jego pierwszy dyrektor i redaktor naczelny, tworzył zręby obecności TVP w nowych mediach i uczestniczył w pracach zespołu definiującego zakres misji TVP.

W latach 2010-2011 piastował stanowisko zastępcy dyrektora Ośrodka iTVP-HD, gdzie m.in. odpowiadał za pracę redakcji, anteny TVP-HD oraz pion technologii.

CV w formacie PDF można pobrać tutaj: CV Michał Przymusiński (marzec 2017).